Srebrno priznanje Zoyi Brne

V soboto, 9. marca, je na Akademiji za glasbo v Ljubljani potekalo državno tekmovanje 13. Slovenska glasbena olimpijada. Udeležila se ga je učenka Zoya Brne, ki je prejela SREBRNO PRIZNANJE. Tekmovanje je vsebinsko obsežno, saj vsebuje kar tri tekmovalne dele, pri katerih so se morali udeleženci izkazati, in sicer pisni, izvajalski del ter najbolj ustvarjalen tretji del – zapis svoje avtorske skladbe ter izvedbeni nastop. Zoya je napisala skladbo za trio violončelov, ki jo je poimenovala Vztrajaj kljub izzivom. Pri izvedbi sta sodelovala čelistka Neža Urbančič iz Osnovne šole Toneta Tomšiča Knežak ter čelist Ivan Novaković iz Osnovne šole Rudolfa Ukoviča Podgrad. Skladbo so občinstvu in strokovni žiriji odlično predstavili. Iskrene čestitke!

Učiteljica Sara Česnik