VARUHINJE REK

Vodja projekta: Damjana Benigar Kaluža

Projekt Varuhinje rek je namenjen ozaveščanju o pomenu varovanja vodotokov ter spodbujanju aktivnega državljanstva na tem področju. Projekt povezuje prizadevanje za varovanje narave in človeških okolij z raznolikimi umetniškimi pristopi.

Osrednji del projekta je skupinska fotografska razstava, ki jo zaznamujeta dva osrednja motiva: slovenske reke in njihove varuhinje. Vodenje projekta: Alja Bulič in Erik Valenčič.

Razstavo, ki bo med letoma 2022 in 2024 potovala po vsej Sloveniji, bodo spremljale okrogle mize, delavnice za lokalne aktiviste in otroke ter umetniški dogodki. Otvoritev razstave v Il. Bistrici bo 6. januarja 2023 v Pavlovčevi galeriji. Skupina sedmih učenk naše šole je sodelovala na fotografijah kot Varuhinje reke Reke, fotografa Spetič Stojana. Na šoli smo ustanovili tudi dramsko skupino Varuhinje rek (9 učenk in 1 učenec), ki pripravlja dramsko predstavo s katero se bo predstavila na otvoritvi razstave v Il. Bistrici.

varuhinje_rek