Na Altermedu v Celju prejeli zlato priznanje

V petek, 15. 3. 2024, se je pet učencev 6. razredov in njihovih mentorjev udeležilo predstavitve naše šole, občine in kulinaričnih dobrot iz naših krajev na sejmu Altermed v Celju.

Na stojnici smo gostom ponudili domače kokice, domačo polento z medom in medenjake, ki so jih spekli učenci naše šole.

Učenci izbirnega predmeta obdelava lesa so izdelali obeske v obliki čebelic in družabne igre, ki so vzbudile pozornost mimoidočih.

Predstavitveni prostor, ki je nosil naslov Snežniška medena pravljica, smo dopolnili s plakatom, ki je gostom predstavil življenje in delo Antona Žnideršiča, s čebelarjevo opremo, pa tudi čebelicami, ki so jih nakvačkale naše učiteljice.

Višek dogodka je bil na Demo predstavitvenem odru, ko smo Anej, Jakob in Marko, učenci 6. b razreda, pod budnim očesom kuharskega mojstra Riharda Baše pripravili divjačinski tatarski biftek. Gostje so ga zelo pohvalili in tudi kasneje so mimoidoči na naši stojnici z zanimanjem posegli po njem.

Zelo utrujeni, a polni novih izkušenj smo se v zgodnjih večernih urah vrnili domov.

Iskreno se zahvaljujemo sponzorju, podjetju Avtomati Štefančič, za finančno pomoč.

Anej in Žana, 6. b

Iskreno čestitamo vsem učencem in njihovim mentorjem za prejeto zlato priznanje Eko šole!