Eko zmagovalci

V četrtek, 13. junija 2024, so učenci starejšega oddelka OPP prejeli nagrado za uspešno izvedbo aktivnosti v projektu MISIJA: Zeleni koraki pod okriljem programa Ekošola.

Učenci 6.-9. r OPP z NIS so v jesenskem času razmišljali o trajnostnem načinu prihoda v šolo, raziskovali, kaj o tem mislijo ostali učenci in iskali načine, kako lahko sami pripomorejo k spremembam. Odločili so se prihajati v šolo trajnostnomobilno, kar pomeni, da v šolo prihajajo peš ali z avtobusom in v veliki meri so spodbujali ostale učenci in svoje domače k takemu načinu potovanja.

Priznanja in nagrado so skupaj z mentorico prejeli v Siti Teatru v BTC-ju v Ljubljani ob posebni svečanosti, ki je bila pripravljena prav v ta namen. Da so si zaslužili nagrado dokazuje tudi odločitev, da so v Ljubljano potovali z vlakom, v Ljubljani pa uporabili mestni potniški promet.

mentorica Karla Đurković