Medgeneracijsko srečanje s čebelami

Naše marčevsko medgeneracijsko srečanje smo posvetili Antonu Žnideršiču, saj smo v tem mesecu praznovali 150 let od njegovega rojstva. Spomnili smo se velikega čebelarja in gospodarstvenika, po katerem naša šola nosi ime, prebrali nekaj zgodbic o čebelah in jih ilustrirali.

Naši mladi obiskovalci so najprej prisluhnili slovenski ljudski pravljici Račke, mravlje in čebelice. O pravljici so povedali svoje mnenje in ugotovili so, da se dobrota vedno poplača. Nato smo si ogledali nekaj strokovnih knjig, ki predstavljajo življenje čebel, za konec pa so otroci ilustrirali še svoj najljubši del iz pravljice. Knjižničarki so pomagali pri postavitvi razstave in na koncu dobili knjižno kazalo.

Tudi babice, ki so spremljale svoje vnuke, so z veseljem sodelovale. Rekle so, da so na tem srečanju izvedele marsikaj novega o čebelah, posebej pa jih je navdušila Žnideršičeva pot, ki smo jo pripravili na šoli.

Bilo nam je lepo in veseli smo odšli domov.

Gabriela B. Blokar, knjižničarka