Regijski otroški parlament v Logatcu

Regijski otroški parlament  je potekal v prostorih Krajevne skupnosti v Logatcu, in sicer v sredo, 27. marca 2024, ob 14.00.

Po kratkem programu in nagovoru podravnateljice OŠ Tabor Logatec, gospe Barbare Novljan Mišič, je sledilo poročanje sodelujočih šol o delu, o sklepih, ki so jih v tem šolskem letu sprejeli na temo duševnega zdravja otrok mladostnikov.

Sledile so delavnice. Učenci iz različnih šol so se razdelili v štiri skupine, kjer so izvedli meditacijo in nekaj vaj za sproščanje, iskali pozitivne misli ter po ogledu kratkega filma se pogovarjali na temo sreče ter kako biti do drugih prijazen. Po delavnicah so učenci izvolili predstavnike za zastopanje Notranjsko-kraške regije na nacionalnem parlamentu.

Mladi parlamentarci so izvolili šest predstavnikov za zastopanje v Državnem zboru in enega novinarja. Regijski otroški parlament se je zaključil ob 17.00. Med izbranimi predstavniki sta bili tudi naši učenki Zala Mavrič in Neža Primc.

Čestitke ob izvolitvi in uspešno zastopanje naše regije na otroškem parlamentu v Ljubljani!

Mentorica: Tanja Jenko Bratovič