Likovno ustvarjanje na temo Moj odsev, moja zgodba

V mesecu kulture sta Likovno društvo Franceta Pavlovca in Art Kaluža ustvarjalnica organizirala likovno delavnico za otroke stare od pet do deset let. Mentorica tega projekta je bila Damjana Benigar Kaluža, ki je k sodelovanju povabila tudi učence 4. in 5. razredov OŠ Antona Žnideršiča. Ob ogledu del velikih umetnikov so učenci tudi sami preizkusili lastno ustvarjalnost, ki so jo izražali s flomastri, voščenkami, akrilnimi barvami ali v kombinirani likovni tehniki. Likovni izdelki so kot prispodoba prebujajoče se pomladi s šopkom otroške razigranosti, ki se izraža iz barvnih zgodb avtoportretov. Opazovalec hitro pride v dialog z vsakim likovnim delom, saj izrazite linije in barve kar kličejo k pogovoru in razmišljanju, tudi odrasle. Nekateri otroci so se izrazili zelo realistično, drugi so se prepustili domišljiji ali celo abstrakciji. Podobe tako izražajo lastnosti posameznika, njegove sanje in cilje, skratka notranje počutje posameznika. Vabljeni na ogled!

Vsa likovna dela bodo od 26. februarja 2024 razstavljena na naši šoli, nekatera v gostišču Erna v Račicah in od 18. marca dalje tudi v knjižnici Makse Samsa. Nato pa bodo izdelki otrok odpotovali v Ljubljano in se v Narodni galeriji udeležili likovnega natečaja Moj odsev, moja zgodba. Vsem ustvarjalcem čestitamo, staršem pa izrekamo zahvalo za zaupanje in podporo. Čas, ki ga namenimo otrokom in kulturi, ni zamujen, temveč pridobljen.

Mentorica Damjana Benigar Kaluža