Medgeneracijsko branje ob romanu Kjer veter spi

V okviru 44. meseca kulture Občina Ilirska Bistrica smo v naši šolski knjižnici izvedli medgeneracijsko branje ob romanu Damijana Šinigoja Kjer veter spi.

Roman govori o jamarski pustolovščini srednješolca Blaža in njegove prijateljice Irene. Glavna junaka se znajdeta v zasutem jamskem rovu, iz katerega iščeta izhod po prepredenih in ozkih jamskih rovih in ožinah. Ob tem se med njima razvije zaupnost in tudi ljubezen. Roman nam ponudi obilo jamarskega znanja, izvemo pa tudi veliko o jamarskih reševalnih akcijah, saj se na površju izvaja mrzlično reševanje zasutih udeležencev.

Ker se je naše srečanje zgodilo le nekaj tednov po tem, ko so tudi v resnici družino reševali iz Križne jame, je bilo branje romana, v katerem smo spoznavali jamarstvo in izvedbo reševalne akcije, še toliko bolj zanimivo.

Roman v branje priporočamo vsem, ki so jim všeč pustolovščine in napete zgodbe.

Mentorica Gabriela B. Blokar