Naravoslovni dan v DINA parku Pivka

V sredo, 15. 11. 2023, smo se drugošolci odpravili v DINA center v Pivki. Peljali smo se z avtobusom. Ko smo prispeli v Pivko pred Dina park, sta nas tam pričakala vodička in lovec. Odpeljala sta nas v bližnji gozd. Tam smo iskali sledi živali, koščke kožuhov, lobanje gozdnih živali, rogovje, ki nam jih je nastavil lovec. Iz gozda smo odšli v muzej, kjer smo podrobneje spoznali življenje medveda, volka in risa. To so zveri, ki živijo v naših gozdovih. Ob koncu smo imeli še delavnice, na katerih smo preverili naše znanje. Za konec smo v mivko, ki je bila v prozornih škatlah, odtisnili stopinje vseh treh živalih. Zadovoljni, polni vtisov in novega znanja, smo se z avtobusom vrnili nazaj v šolo.

Brita Baša, 2.a