Beremo s psičko Tijo

Branje je del temeljnih znanj, vir informacij in ena prvih stvari, ki se jih učimo v šoli. Je zanimivo, a velikokrat tudi težko, se vleče ali pa se črke pomešajo med seboj… Pri tem nam najbolj pomaga vaja, pa tudi motivacija, želja po branju.

V sredo, 22. novembra, nam je pri vseh dejavnostih, povezanih z branjem, pomagala psička Tija z vodnico in našo učiteljico Mojco Prelec iz društva Ambasadorji nasmeha. V razredu sta se nam predstavili, nato pa poslušali dve kratki zgodbi tretješolcev in četrtošolcev. Tija je pridno sodelovala in sedela pri vsakem bralcu, ki jo je ob zaključku prebranega svojega dela besedila pobožal. Drugačna ura branja se je zaključila s pasjimi triki, vsak učenec ji je dal še priboljšek in Tija se je odpravila domov.

Hvala vodnici Mojci in psički Tiji za zanimivo in pestro bralno urico.

Učiteljica Darinka Gržina