Planinsko dogajanje v novembru

Martinovo soboto, 11. 11. 2023, smo planinci naše šole preživeli aktivno. Kljub deževnemu jutru smo se skupaj s planinci iz ostalih šol v občini odpeljali do vasice Ocizla do našega izhodišča. Tigrovska pot, ki smo jo prehodili, je bila zelo razgibana in polna izzivov, saj smo morali večkrat prečkati potoke in pri tem ne misliti na blatne čevlje in obleko. Dež je kmalu ponehal in na zaključku krožne poti so nas ogreli že sončni žarki. Pot je bila zelo slikovita tudi zaradi številnih jam in slapov, ki vabijo k raziskovanju.

Na pot pa se je podal tudi naš planinski krožek. V četrtek, 23. 11. 2023, se je 13 pohodnikov odpravilo do domačega Sušca, kjer smo uživali v mogočnih slapovih, kot jih že dolgo ni bilo moč opazovati. Nato smo se povzpeli še do Gradine, kjer nas je zgodbica o princeski in zlobni starki popeljala daleč v preteklost našega mesta. Še sladka nagrada – postanek na igralih v Strubarjevem vrtu in sonce se je začelo poslavljati. Še pred temo so bili planinci varno v zavetjih svojih toplih domov.

Mentorici Anja Zalar in Sonja Ličan