Ekskurzija izbirnega predmeta Likovno snovanje v Gradec

V soboto, 14. 10.2023, smo se učenci, ki obiskujemo izbirni predmet likovno snovanje, odpravili v Gradec.

Navdušeni mladi likovniki iz naše šole in okoliških šol smo se skupaj z našimi mentorji zgodaj zjutraj z avtobusom odpeljali v Avstrijo. V Gradcu smo si najprej ogledali muzej sodobne umetnosti Kunsthaus. Zaradi njegove posebne oblike so ga poimenovali Prijazni vesoljček. Po ogledu smo odšli po mestu, čez umetni otok do dvigala, ki nas je popeljalo na vrh griča, kjer smo si ogledali grad in urni stolp. Pod nami se je razprostiralo mesto. Z griča smo se vrnili po stopnicah v mesto in se po njem sprehodili do trga pred mestno hišo. Ogledali smo si nekaj znamenitosti, kot npr. cerkev, mavzolej, poslikave na zgradbah … Sledil je prosti čas za samostojno raziskovanje, ki smo ga s pridom izkoristili.

V popoldanskem času smo se odpravili proti domu in se v večernih urah vrnili domov, polni vtisov in bogatejši za nova spoznanja.

Vanja Oberstar in učiteljica Tatjana Vičič