Extempore 2023

V petek, 13. 10. 2023, smo se tri učenke devetega razreda: Maša, Neja in Anfisa ter učenka osmega razreda: Vanja, udeležile extempora Snežnik. Letos smo se zbrali na Mašunu. Dogodka so se udeležile vse šole iz naše občine ter osnovne šole iz Pivke, Prestranka ter Košane. Ko smo z avtobusom prispeli na Mašun, so nam postregli okusno pripravljeno domačo malico. Nato smo se sprehodili naokrog, si podrobneje ogledali okolico in zbirali ideje za ustvarjanje. Poiskali smo si vsak svoj prostor, nakar smo imeli okoli tri ure časa za ustvarjanje naših izdelkov. Po zaključku ustvarjanja smo se zbrali ob koči, kjer smo si lahko ogledali izdelke sodelujočih. Vsi udeleženci smo prejeli priznanja. Naše druženje smo zaključili s kosilom. Na extemporu je bilo sproščujoče, saj smo lahko več ur preživeli v naravi, v skoraj popolni tišini, prepuščeni našim mislim in ustvarjanju.

Neja Grlj in mentorica Tatjana Vičič