Pregled junija

Šolsko leto se zaključuje. Tudi v zadnjem mesecu smo bili aktivni.

Navijali smo na kolesarski dirki po Sloveniji, ki je letos obiskala tudi Ilirsko Bistrico. Sodelovali smo na prireditvi ob 150-letnici železniške proge Pivka-Ilirska Bistrica.

Osmošolci so bili v šoli v naravi na Vojskem, učenci OPP pa v Seči. Park Škocjanske jame pa je učence, ki so sodelovali pri njihovih dejavnostih, povabil na izlet v Tolminska korita. Športniki so se izkazali na občinskem tekmovanju iz med dvema ognjema.

Tri sedmošolke so prejele bronasto priznanje na 21. bienalu otroške grafike na temo Figuralika v otroški grafiki. Osmošolka Maša Šestan je prejela srebrno priznanje iz znanja kemije.

Devetošolci so se poslovili na valeti, zadnji šolski dan pa so preživeli v zabaviščnem parku Gardaland. Naše odličnjake je sprejel tudi župan občine.

Vabljeni k branju šolskega glasila Satje, ki ga je letos pripravila učiteljica slovenščine Andreja Žužek.

Misli pa nam že bežijo v novo šolsko leto. Obiskali so nas bodoči prvošolke in prvošolci. Karitas pa je učencem podarila zvezke za prihodnje leto.

Želimo vam prijetne in nepozabne počitnice!