Nagrajenci projekta Mlekastično! Izberem domače

V okviru Ekošole smo bili v šolskem letu 2021/22 vključeni v več projektov, med njimi tudi v projekt Mlekstično! Izberem domače. V okviru tega projekta so na šoli potekale različne aktivnosti: spoznavanje poti mleka od kmetije do mize, pogovor posameznih učencev s kmeti, zbiranje receptov, izdelava pobarvank, križank, oblikovanje panoja ter obeležitev svetovnega dneva mleka, zbiranje misli o mleku, ozaveščanje o pomenu mleka za zdravje ter likovno in literarno ustvarjanje. Projekt so s svojimi izvirnimi zamislimi obogatili tudi nekateri učenci in učenke 7. in 8. razredov, ki so pod vodstvom mentorice Tatjane Vičič izdelali svojo poslikavo embalaže mleka. Z nastalimi izdelki so učenci Angelika Celin, Anfisa Dziamchuk, Noela Gergar, Chris Grbec Gašperšič, Neja Grlj, Martina Markoska, Lana Počkaj in Maša Šestan sodelovali na nagradnem natečaju Mlekastično! Izberem domače in osvojili priznanja ter nagrade v starostni skupini tretje triade osnovne šole, ki bodo podeljene na letni Konferenci koordinatorjev programa Ekošola konec avgusta v Kongresnem centru Terme Čatež. Nagrajencem in mentorici iskreno čestitamo in jim želimo še veliko ustvarjalnih trenutkov. Vas pa vabimo, da si ogledate še galerijo.

Vodja projekta Mlekastično! Izberem domače

Maja Vičič Jagodnik