Obvestilo staršem – samotestiranje

OSNOVNA ŠOLA ANTONA ŽNIDERŠIČA

ILIRSKA BISTRICA

Datum: 25. 5. 2021

Spoštovani starši učencev III. triletja!

Kot ste že seznanjeni iz medijev, se bodo poleg srednješolcev lahko samotestirali v okviru posebnega presejalnega programa za šolstvo tudi učenci zadnjega triletja osnovne šole.

Samotestiranje bo prostovoljno in se bo izvajalo 1-krat tedensko doma, pričelo pa se bo v ponedeljek, 31. 5. 2021.

Za prostovoljno samotestiranje je Ministrstvo za zdravje pripravilo Protokol samotestiranja učencev v osnovnih šolah in vsa potrebna navodila, ki jih prilagamo v priponkah oziroma na spodnjih povezavah:

Ustrezno označeni testi za samotestiranje (pakirani bodo v plastičnih vrečkah po 5 testov z vsemi navodili) bodo v šoli razdeljeni učencem, ki se bodo odločili za samotestiranje in sicer v petek, 28. 5. 2021.

Starše prosimo, da nam do petka, 28. 5. 2021, do 10. ure sporočite (s podpisom na tem listu ali po e-pošti razredniku), ali ste se odločili za samotestiranje vašega otroka.

Lep pozdrav.

Karmen Šepec, ravnateljica