Igor in Iggy

Na šoli imamo dva nova ljubljenčka. Sta morska prašička po imenu Igor in Iggy. V šoli smo ju dobili z namenom, da bodo otroci ob njih brali in se lažje učili. Igor je peščeno rjav, medtem ko je Iggy pikast. Sta radovedna in komaj čakata otroke, da se bomo skupaj učili in poslušali, kako beremo. Igor in Iggy obiskujeta tečaj za Ambasadorje nasmeha – to pomeni, da bosta postala terapevtski živali. Njuna lastnica je šolska svetovalka Darinka Dekleva. Interes za to dejavnost je dobila od učiteljice Mojce Prelc, ki s svojo psičko že pomaga otrokom pri branju in učenju.

Ker smo nad morskima prašičkoma zelo navdušeni, smo jima izdelali tudi kartonaste hišice za igranje.

Klemen Bergoč in Matic Muha