Obisk na banki

V lanskem šolskem letu smo v 5. a razredu ustvarili prav posebno umetniško sliko, ki smo jo poimenovali Objem na planetu prijateljstva. Motiv na sliki je srebrna spirala, v njej pa rdeče srce. Sliko smo podarili v šolski sklad, ravnateljica pa se je odločila za spletno dražbo. Za odkup slike se je odločila Banka Intesa Sanpaolo d. d., poslovna enota Il. Bistrica.

S tem namenom smo lanske učenke 5. a razreda z našo mentorico Damjano Benigar Kaluža in ravnateljico Karmen Šepec sliko odnesle na banko, kjer  so nas zelo lepo sprejeli. Direktorica poslovne enote gospa Anica Dolgan Stare nam je pripravila prisrčen sprejem in govor. Učiteljica Damjana je na kratko opisala pomen naše slike. Eva je predstavila zgodbo o nastanku slike in vse skupaj smo recitirale pesem Prijateljstvo. Ob koncu naše predstavitve smo se še fotografirale in v zahvalo so nam podarili kemične svinčnike. Povabili pa so nas še na vročo čokolado, ki je vsekakor prijala v mrzlem in deževnem dnevu. Kasneje smo še malo poklepetali in izbrali mesto za našo sliko. Obljubili so nam, da bo slika tam ostala za vedno. Upamo, da jo bomo na istem mestu ugledali tudi čez vrsto let.

Hana Logar 6. a