Z organiziranjem interesnih dejavnosti želimo učencem ponuditi čim širše možnosti, da si najdejo ustrezno dejavnost, ki jo bodo lahko razvili na osnovi lastnih želja.

Posamezne interesne dejavnosti bodo vodili učitelji naše šole, zunanji sodelavci v  okviru klubov in društev ter zainteresirani starši.

Da bi šola lahko razvila različne interese učencev, organizira naslednje interesne dejavnosti:

  1. KOLESARSKI IZPITI        D. B. Vodopivec, M. Grahor, učit. 4., 5. razredov
  2. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence 1.r        A. Kocjančič
  3. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence 2.r        H. Primc
  4. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence 3.r        D. Glavaš
  5. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence 4.r        M. V. Jagodnik
  6. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence 5.r        D. B. Kaluža
  7. RAČUNALNIŠKI KROŽEK za učence OPP      I. Muha in K. Đurković
  8. LOGIKA 4. in 5. r.           L. Jenko
  9. BRALNA ZNAČKA          razredniki, slavisti
  10. ŠOLSKA PLANINSKA SKUPINA          D. Dekleva, S. Ličan
  11. LOGIKA 6. – 9. razreda         N. Olenik
  12. OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBOR         E. Sedmak, A. Kocjančič
  13. KROŽEK RDEČEGA KRIŽA           D. Gržina, zunanji sodelavec
  14. ORFFOVA SKUPINA             N. Jagodnik
  15. ANGLEŠKA BRALNA ZNAČKA in KNJIŽNI MOLJ       S. Ličan, A. Hofman
  16. NEMŠKA BRALNA ZNAČKA in KNJIŽNI MOLJ           S. Ličan
  17. ANGLEŠKE URICE 3., 4. in 5. razred            V. Husu
  18. EKO KROŽEK 3., 4. in 5. razred                M. V. Jagodnik
  19. HIPHOP, POP, LATINO (2.–6. razred)           B. Jenko
  20. FOLKLORA 1.–5. razred          M. Rolih, I. Boštjančič
  21. PRIPRAVE NA RAZLIČNA TEKMOVANJA       učitelji mentorji
  22. VESELA ŠOLA           Z. V. Pugelj in G. B. Blokar
  23. CICIC VESELA ŠOLA           D. B. Kaluža
  24. PLEZANJE           D. Dekleva, Planinsko društvo
  25. LITERARNE URICE (4.–5. razred)            D.B. Kaluža
  26. ANIMACIJE, USTVARJALNE DELAVNICE       T. Vičič
  27. KROŽEK ŠPORTA 1. razred           M. J. Mavrič
  28. KROŽEK ŠPORTA 2. razred           Učitelj PB
  29. KROŽEK ŠPORTA 3. razred           R. Udovič
  30. GLEDALIŠKI KROŽEK            T. Hozner
  31. LIKOVNI KROŽEK 4., 5. r.          D. Čekada
  32. MEDGENERACIJSKO BRANJE          G. B. Blokar
  33. POTOVANJE V SVET KNJIG 1. in 2. razred           M. V. Jagodnik
  34. JAZ PA BEREM 3., 4. in 5. OPP           I. Muha
  35. S KNJIGO V SVET         N. Rolih, M. Prelec

Časovno razporeditev posameznih dejavnosti si učenci lahko ogledajo na oglasnih deskah šole.