Tehniški dan – Delavnice v VDC-ju

V ponedeljek, 30. septembra, smo se učenci 6. b odpravili v VDC (Varstveno delovni center Ilirska Bistrica), minuli ponedeljek, 23. septembra, pa so tam že bili naši vrstniki iz 6. a.  Ob 8. 20 smo se zbrali v garderobi in odšli. Ko smo prispeli, nas je učiteljica razdelila v štiri skupine, da smo lahko začeli z delom. Najprej smo šli na delavnico, kjer smo izdelali ročno izdelan papir, ki smo ga na koncu okrasili s čipkami. Na drugi delavnici smo naredili zapestnico iz usnja, nato pa odšli na malico. Nadaljevali smo s tretjo delavnico, pri kateri smo iz gline naredili svečnike v obliki rože. Na zadnji delavnici smo izdelali obešalnik, ki smo ga pobrusili, pobarvali in okrasili z vzorci, ki smo jih odtisnili z valjčkom. Ko smo se poslovili, smo odšli nazaj proti šoli. V šolo smo se vrnili okrog 12.30. Kako je bilo, pa si oglejte na fotografijah.

Lara Torjan, 6. b