»Kdor poje, zlo ne misli.«

Pretekli vikend je bil za naše mlade pevce precej pester. V petek, 23. 5. in v soboto, 24. 5., so se, tokrat na OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad, združili glasovi mladinskih pevskih zborov Glasbene šole Ilirska Bistrica ter štirih osnovnih šol občine Ilirska Bistrica, in sicer OŠ Antona Žnideršiča, OŠ Dragotina Ketteja, OŠ Podgora Kuteževo ter letošnji gostitelji OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad, pod mentorstvom zborovodkinj Elene Sedmak, Damjane Kinkela in Sare Česnik.

Pevci so na šoli tudi prespali, tri učenke naše šole pa so si z odlično urejeno učilnico prisvojile prvo mesto in s tem sladko nagrado.

Poleg intenzivnih pevskih in prav tako plesnih vaj je bil cilj skupnega vikenda seveda tudi druženje, sprostitev, oblikovanje novih poznanstev. Pevska ali zborovska noč je letošnje šolsko leto potekala že tretjič zaporedoma.

Tokrat smo mentorice pripravile počitniški, bolj sproščen pevsko-plesni program. Kmalu predstavimo tudi kakšen video/avdio košček skupnega vikenda.

Naj živi petje, naj živi glasba!

Mentorica Sara Česnik