Državno bronasto likovno priznanje

V sredo, 3. aprila 2024, je na Osnovni šoli Šturje v Ajdovščini potekal izbor likovnih del 15. državnega otroškega tekmovanja, imenovanega “DREVO”. Gre za pomembno udeležbo za mlade umetnike in njihove mentorje, ki ga je spremljala tričlanska strokovna komisija, sestavljena iz izkušenih likovnih pedagogov in akademskih slikarjev: Vladimir Bačič, Silva Copič in Izidor Kunšič. Njihova naloga je bila izbrati najbolj izvirna in kreativna likovna dela med številnimi prijavljenimi umetniškimi stvaritvami otrok.

Na natečaju je sodelovalo 124 osnovnih in podružničnih šol ter šol s prilagojenim programom iz vseh koncev Slovenije. Skupaj so mentorji prijavili 1433 likovnih del, med katerimi je komisija izbrala le 97 del, ki so prejela zlato, srebrno ali bronasto priznanje ter so bila razstavljena. Med nagrajenci je bila tudi Lara Vrh, učenka 5. a razreda naše šole, ki je prejela bronasto priznanje pod mentorstvom Damjane Benigar Kaluža. Razstava izbranih del, podelitev priznanj ter slavnostni program so potekali v sredo, 15. maja 2024. Draga Lara, iskrene čestitke!

Damjan B. Kaluža

Foto: Tjaša Logar Vrh