Miši v operni hiši

V sredo, 5. 6. 2024, so si učenci NIP Umetnost še zadnjič v tem šolskem letu ogledali predstavo. Že zgodaj zjutraj smo se z vlakom odpeljali proti Ljubljani. Odšli smo v SNG opera in balet, kjer smo si ogledali predstavo z naslovom Miši v operni hiši. Zgodba opisuje življenje miši v gledališču. V uprizoritvi različne ljubezenske zgodbe preigravajo trije plesni pari in nas spomnijo na to, da življenje ni nikoli samo črno ali samo belo. Vsak živi svojo zgodbo. Vsak sanja o svoji sreči. Vsak obrača pogled proti soncu. Naša junaka se znajdeta na razpotju. Bosta zbrala dovolj poguma ter sledila sebi in svoji predstavi o sreči? Proti soncu se na koncu uspe odpraviti samo enemu. Drugi o sreči še naprej le sanja. Učenci so v ogledu izredno uživali.

Se vidimo naslednje šolsko leto!

Mentorica Mojca P. Batista