Pregled februarja

Najkrajši mesec v letu je zaznamovala kultura. Že pred počitnicami, ki so letos prišle kar prehitro, smo praznovali Prešernov dan v Domu na Vidmu. V knjižnici so pripravili dve srečanji medgeneracijskega branja. Mlajši učenci so brali O pust in zakletem gradu, starejše učenke pa so brale roman Desetka Cvetke Bevc.

Učenci razredne stopnje so se na pustni torek srečali s poznavalcem kulturne dediščine Romeom Volkom. Vsi učenci pa so se našemljeni sprehodili po ulicah Ilirske Bistrice.

V jedilnici smo odprli razstavo Benetke v risbi in sliki, ki si jo lahko ogledate tudi v fotogaleriji.

Kot vsak mesec smo bili dejavni tudi na področju varstva okolja, šestošolci so tokrat postali Pirati plastike.

Učenci tretje triade pa so se udeležili vseslovenskega kviza o varni rabi interneta in dosegli nov Guinnesov rekod! Bravo! Uspešni pa smo bili tudi na področju podjetništva in računalniške tehnologije.

Izvedli smo še nekatere druge dneve dejavnosti: Šestošolci so imeli tehniški dan, drugošolci so uživali na snegu. Sedmošolci pa so bili v šoli v naravi v Rakovem Škocjanu.