Medgeneracijski planinski pohod

Na naši šoli deluje v letošnjem šolskem letu planinski krožek za najmlajše pohodnike. Organizirani so mesečni popoldanski pohodi na domači hrib Ahec, ki jih popestrimo s programom in raznimi dogodivščinami. V četrtek, 17. 11.,  smo se na Ahec odpravili skupaj z osmošolci, ki obiskujejo izbirni predmet Šport za sprostitev. Tema pohoda je bilo medgeneracijsko druženje. Tako so se majhni koraki učencev 1. triade pomešali z najstniškimi, ki so morali poskrbeti za mlajše. V tem duhu smo v dobri uri osvojili vrh, se posladkali, vpisali v knjigo in se odpravili nazaj proti dolini. Pot navzdol je bila seveda lažja, zato je bilo več časa za vragolije in smeh. Ob dogovorjeni uri smo se vrnili pred šolo, kjer so starši že čakali na vztrajne planince. Pohvala najmlajšim pohodnikom ter osmošolcem za vso skrb in nauke, ki so jih podelili bodočim učencem predmetne stopnje. Se vidimo na decembrskem pohodu, mogoče nas presenetijo že zimske razmere.

Učiteljici Barbara Jenko in Sonja Ličan