Pregled meseca aprila

Mesec april je bil zelo živahen. Že v začetku meseca so se naši učenci udeležili Območnega srečanja gledaliških skupin.

Potekala je velika humanitarna zbiralna akcija pomoči za ukrajinske begunce, učenci krožka prve pomoči pa so širili svoje znanje o prvi pomoči. Obiskali pa so tudi Zdravstveni dom Ilirska Bistrica.

Po dolgem času so tudi učenci predmetne stopnje ponovno obiskali gledališče, in sicer so si v Cankarjevem domu ogledali predstavo Prosto po Prešernu. Prešerno pa so se zabavali tudi učenci 5. a, saj so pripravili modno revijo, kot je še ni bilo. Petošolci so obiskali Knjižnico Makse Samsa, šestošolci pa arboretum Volčji Potok. Osmošolci so se odpravili na ekskurzijo po Gorenjski, devetošolci pa so obiskali Ljubljano in Hišo eksperimentov.

Na naši šoli smo gostili občinsko tekmovanje v med dvema ognjema, kot eko šola pa smo obeležili svetovni dan Zemlje in dan brez zavržene hrane.

Konec mesec pred težko pričakovanimi počitnicami pa je minil v znamenju kulture. Pridružili smo se akciji vseslovenskega petja s srci in noči knjige 2022.