Pregled meseca marca

Evropo in svet je pretresla novica o rusko-ukrajinski vojni. Že takoj ob njenem začetku smo pozvali naše učence in njihove družine ter zaposlene k humanitarni pomoči. Ob koncu meseca pa smo tudi sami organizirali zbiranje pomoči za begunske otroke, ki so se znašli pri nas.

Pregovorno prvi mesec pomladi je bil poln dogajanja. Že v začetku marca smo prešerno odganjali zimo in pričakovali pomlad. Pustno vzdušje se je čutilo po vsej šoli, preberete si lahko, kako so praznovali v oddelkih OPP.

Naši tekmovalci so dosegli izjemne uspehe pri Cankarjevem tekmovanju, dobro pa so se odrezali tudi na natečaju TIC-a Ilirska Bistrica Kaj je kultura. Poleg odličnih umetnikov pa so na šoli izjemno uspešni tudi smučarji, ki so z državnega prvenstva prinesli odlične uvrstitve.

Že nekaj mesecev pridno sodelujemo v akciji izdelovanja papirnatih ladjic v spomin na žrtve holokavsta, o kateri si lahko tudi sami preberete več na povezavah.

V zadnjih dneh marca pa smo ujeli zimski športni dan – od sankanja, prvih poskusov na smučeh do pohoda in plavanja.