Glas, ritem, beseda, rap

V petek, 15. 10. 2021, sta nas obiskala slovenska raperja Murat and Jose. Sta raperja, avtorja in tekstopisca. Svojo glasbeno pot sta začela že v srednji šoli, bolj resno pa sta se z glasbo začela ukvarjati po koncu srednje šole. Dogodek, ki ga organizira Glasbena mladina Slovenije, se je imenoval Glas, ritem, beseda, rap. Najprej sta nam pripravila koncert svojih najboljših raperskih pesmi. Med drugim sta nas pozvala k strpnosti med ljudmi.

Nato pa smo imeli delavnice, na katerih smo se tudi sami preizkusili v beatboxu in napisali nekaj pesmi ter naredili glasbeno podlago. Pri tem smo uporabili napravo looper, ki omogoča snemanje glasov ter različne efekte. Spoznali smo osnove oponašanja inštrumentov in drugih zvokov z usti in glasom. Naučili smo se tudi, kako se lotiti pisanja besedila za rap pesem.

Karin Miškovič, 8. a