Dnevni center Sonček praznuje tridest let!

Kot svetovalna delavka s sodelujem Sončkom od samega nastanka. Pobudo za ustanovitev so dale socialne delavke CSD. Eden od prvotnih ciljev za ustanovitev Sončka je bil, da bi pritegnili otroke, ki so raje obiskovali »enajsto šolo« po mestu kot opravili obveznosti za šolo. Po mojih podatkih je prva taka ustanova v Sloveniji, ki so ji čez leta sledile tudi druge.

Vsi otroci in tudi tudi ti, ki jih napotimo v Sonček, potrebujejo strukturirano in mirno okolje, red, spodbude in pomoč za opravljanje domačih nalog. Ob rednem obiskovanju se vložek »Sončkovih  žarkov« – animatork oz. mentoric obrestuje pri v večji samozavesti učencev in v šolskem uspehu. Glavna pa je igra in ustvarjalnost, ki otroke čaka, ko opravijo obveznosti za šolo. Imajo tudi pester obogatitveni program.

Učenci imajo v zavetju Sončka primerne materialne pogoje v obnovljenih, svetlih in sodobno opremljenih prostorih, kjer dobivajo prave informacije, človeško skrb, emocionalno podporo in že prej omenjeno druženje.

Ko pomislimo, da je nek učenec vključen v Sonček, smo prepričani, da bo v dobrih rokah.

Čestitke in na mnoga leta našemu Sončku!

Hvala mentoricam za predanost in kvalitetno sodelovanje!

Darinka Dekleva, šolska svetovalna delavka