Pohvali mladim poročevalkam za okolje

Na naši šoli smo že nekaj let vključeni v projekt Mladi poročevalci za okolje v okviru Ekošole. Tudi za minulo šolsko leto smo prejeli dve pohvali za naše prispevke. Nagrajeni smo bili tudi lani in predlani.

Učenke lanskega sedmega razreda Zarja Bergoč, Nena Ujčič, Nea Polh, in Vana Šircelj so pripravile fotoreportažo Okolijski problemi v Ilirski Bistrici.

Pohvalo je prejel tudi pisni prispevek Šteje prometa ob šoli šolskih novinark Zarje Bergoč, Karin Miškovič, Teje Ocepek, Nee Polh in Nene Ujčič.

Učenci v okviru projekta opazujejo in raziskujejo prostor, prepoznavajo težave in izzive, ugotavljajo vzroke za težave in njihove učinke, poiščejo dodatna pojasnila in informacije pri strokovnjakih, razmišljajo o okoljskih izzivih, obveščajo okolico o okoljskih problemih, opozarjajo na dejavnosti, ki v okolju povzročajo negativne učinke.

Mentorica Anja Hofman