Šola sobivanja

Tudi v letošnjem šolskem letu  se bodo oddelki s prilagojenim učnim programom vključili v projekt  »Varno v vrtec in šolo« in »Spodbujamo prijateljstvo«, ki je del širšega programa Šola sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator projekta je društvo Sobivanje, projekt pa podpira tudi Agencija za varnost v prometu.

Namen projekta »Varno v vrtec in šolo« je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu na splošno ter o varnosti na poti v vrtec in šolo. Namen projekta »Spodbujamo prijateljstvo« je otroke spodbuditi socialni odnos, kot eno od komponent trajnostnega razvoja, ki je še posebej v sedanjih kriznih časih močno zapostavljena. Otroke spodbujamo k pogovoru o prijateljstvu in k prijateljskim dejanjem. Učenci prilagojenega programa bodo sodelovali s kreativnimi likovnimi izdelki.

Zaključni dogodek Festival Sobivanja bo potekal maja v Ljubljani, katerega se bodo, kot vsako leto, udeležili tudi učenci prilagojenega programa.

Nazaj na projekti.