Noč čarovnic v 5. a

V petek, zadnji dan šole pred počitnicami, je bilo v 5. a razredu prav posebno razigrano in veselo – ampak strašljivo vzdušje. Učiteljica nam je že kakšen dan prej prebrala odlomek iz knjige Čarovnice pisatelja Roalda Dahla. Čeprav je brala s srhljivim glasom o tem, kako izgledajo čarovnice in kako drozgajo otroke, se nismo prav nič ustrašili. No, mogoče čisto malo, ampak res čisto majčkeno … Nato je padla ideja, če bi imeli v šoli noč čarovnic. In učiteljica je bila takoj ZA. Petkovo dopoldansko svetlobo smo zastrli z žaluzijami, učiteljica je prižgala svečo in pripravila srhljivo glasbo. Mi pa smo eden za drugim prihajali pred tablo in pripovedovali strašno strašne zgodbe, take, da je kri v žilah oledenela in kriki groze so se razlegali po razredu … Nekateri učenci so se prav zares potrudili: napisali so zgodbe lastnoročno ali na računalnik, nekateri pa so prinesli neverjetno grozljive kostume: maske, odtrgane roke, krvave zobe … Na koncu smo se po rokah in obrazu polepili še s tatuji šivov. Pred razredom pa smo uredili likovno razstavo krvave čarovniške noči. To je bil najlepši, najboljši in naj naj naj dan. Želimo si še takšnih zabavno–strašljivih dni.

Zapisali: čarovniško razposajene učenke in učenci 5. a z učiteljico Damjano (ki zadnje čase skrivnostno nosi rokavice …)

PS: Prilagamo povezavo za ogled našega strašno razposajenega dne in priporočamo ogled v popolni temi.