Dragi učenci, spoštovani starši,

za nami je že tretji teden spremenjenega načina izobraževanja, kjer ste učenci pokazali veliko mero samostojnosti in odgovornosti. Starši ste, kljub delovnim in drugim obveznostim, posvečali veliko časa in potrpljenja svojim otrokom, da so uspešno premagovali težave na poti pridobivanja znanja. Učitelji so na podlagi komunikacije z učenci in starši iskali ustrezna gradiva ter načine posredovanja le-teh, da bi bilo učenje čim bolj učinkovito pa tudi zanimivo.

Veseli smo, da smo lahko posameznim učencem posodili šolske računalnike. Na šoli imamo še nekaj tablic, ki jih lahko posodimo učencem, če jih potrebujete. V tem primeru se obrnite na vaše razrednike.

Nekateri učenci se žal počasneje privajajo

na tak način dela, čas pa teče in vedno težje bo nadoknaditi zamujeno. Zato prosimo te učence in starše, da se v naslednjem tednu aktivneje vključijo v izobraževanje na daljavo, kontaktirajo razrednike in učitelje posameznih predmetov, ki jim bodo nudili še dodatno pomoč.

Informacije našega ministrstva kažejo na to, da bomo še najmanj do konca aprila delali na daljavo. Da bi naše pedagoško delo kar najbolj prilagodili novim razmeram, smo na starše in učence naslovili anketo. Rezultati kažejo, da se je večina učencev in staršev dobro prilagodila novemu načinu dela, da to predstavlja za vse: učence, starše in pedagoške delavce, velik izziv, in da je še veliko možnosti za izboljšanje le-tega. Prepričana sem, da se bomo vsi trudili za to.

Vabim vas, da si rezultate ankete ogledate na naši spletni strani (http://osazilb1.splet.arnes.si/?p=7123).

Po navodilih šolskega ministrstva bomo v mesecu aprilu usmerili naše aktivnosti v še kvalitetnejše delo na daljavo, v preverjanje znanja, vendar brez ocenjevanja, k zagotavljanju vključitve v izobraževanje na daljavo vseh učencev in posvetili še posebno pozornost učencem z učnimi in drugimi težavami. Opravili bomo nekaj dnevov dejavnosti (kulturne, naravoslovne, tehniške in športne dni).

Želimo vam sproščujoč vikend, preberite zanimivo knjigo, sprehodite se v prebujajoči se naravi in predvsem skrbite za zdravje!

Lep pozdrav.

Karmen Šepec, ravnateljica