Za Prešernov dan

V  petek, 7. 2., smo se učenci od 6. do 9. razreda zbrali v jedilnici. Pripravili smo prireditev za Prešernov dan. Za uvod nam je mladinski pevski zbor zapel slovensko himno Zdravljico. Nato sta nas nagovorili učenki iz devetih razredov. Kasneje smo prisluhnili nekaj recitacijam pesmi učencev od 6. do 9. razredov. Gledališki krožek nam je pripravil filmček  in kratko predstavo, del mjuzikla, pri čemer je sodeloval tudi pevski zbor. Po predstavi so  pevke in pevci zapeli še pesmi Hvala za vso glasbo in Glasba naj te objame.

Šestošolci so se izkazali z zanimivo obliko pripovedovanja pesmi – kamišibaj. Na koncu smo si ogledali blooperse oziroma napake pri snemanju filma pri Filmski vzgoji ter filmček v angleščini Magic Brdo, ki so ga pripravili fantje iz 7. b razreda. Obiskal nas je tudi Marjan Krebelj, snemalec in režiser, ki je celo šolsko leto sodeloval z učenci Filmske vzgoje in smo se mu ob tej priložnosti iskreno zahvalili.

Ela Dimnik in Lara Rolih, 8. b