Podnebni štrajk: Skupaj za podnebno pravičnost

V petek, 27. 9., so se učenci naše šole, OŠ Dragotina Ketteja, otroci iz Vrtca Ilirska Bistrica ter dijaki iz Gimnazije Ilirska Bistrica zbrali v atriju, kjer smo protestirali proti podnebnim spremembam. Protest se je začel peto šolsko uro, takrat so predstavniki  vseh sodelujočih povedali svoje mnenje. Še pred tem je po ulicah Ilirske Bistrice potekal tudi protestni pohod s transparenti. S pohodom smo želeli opozoriti ljudi na posledice podnebnih sprememb. S protestom je začela šestnajstletnica po imenu Greta Thunberg, ki živi na Švedskem. Ob koncu septembra pa so protestirali mladi po različnih krajih v Sloveniji in po celem svetu. Mladenka je začela s protestom, ker hoče opozoriti ljudi po celotnem svetu na posledice podnebnih sprememb. Vsi skupaj upamo, da lahko spremenimo stanje, ki smo ga povzročili. Naj zaključimo z mislimi z naših transparentov: Nimamo planeta B. Nimamo časa za razvade, spremenimo naše navade. Naše okolje, naša prihodnost.

Maruša Bizjak in Ela Dimnik, 8. b