Tretješolci v šoli v naravi

Teden potem, ko smo zakorakali skozi šolska vrata, smo se tretješolci že odpravili v šolo v naravi. Bili smo v Termah Snovik.

Čakali so nas štirje dnevi učenja in utrjevanja plavalnih veščin, spoznavanja narave in medsebojnega druženja. Plavali smo dvakrat dnevno, vmes smo uživali v različnih delavnicah in čudoviti naravi. Spoznali smo vrtnine in zelišča, iz njih smo na delavnicah izdelali tudi zeliščni namaz in si pripravili sadno kupo.

Preizkusili smo tudi urejene čutne poti, uživali v sprehodih in seveda razvrščali in ugotavljali lastnosti rastlinja in dreves v naši okolici.

Zadnji dan smo pokazali, kako znamo plavati in za doseženo znanje prejeli delfinčke ali morske konjičke. Zaključek nam je bil najbolj všeč, saj je bilo vreme končno dovolj toplo, da smo se lahko zabavali v zunanjih bazenih in na toboganih.

Nasmejani in prijetno utrujeni smo se vrnili v objeme svojih najdražjih.

Učenci 3. a in 3. b