Mali duhci že strašijo

Noč čarovnic je praznik, ki ga predvsem v zahodnem svetu obeležujejo v noči iz 31. oktobra na 1. november. V navadi je, da se otroci preoblečejo v kostume čarovnice, duhov in pošasti ter hodijo od vrat do vrat in prosijo za sladkarije. Zelo priljubljen običaj za noč čarovnic je izrezovanje buč, v katere se potem vstavi sveča. Praznik je vse bolj priljubljen tudi pri nas.

Kako so praznik obeležili učenci likovnega krožka, si preberite in oglejte slike na šolskem hodniku.

Zapisali so:

Ju-hu-hu, noč čarovnic je tu! Mali duhci likovnega krožka so prišli, da vas opomnijo na bližajoči se praznik. V počitnicah  se čim bolj zabavajte in doživite veliko lepih stvari.

Veselo noč čarovnic vam želijo Maša Šestan in duhci.

Na šolo so prišli duhci in čarovnice. Visijo na šolskem hodniku. Duhci so s klobuki, z diamanti in z dolgimi jeziki. Občasno, predvsem popoldan  in čez noč oživijo in strašijo  poredne otroke. Kradejo jim zvezke in barvice, zato pospravite svoje reči.

Srečno noč čarovnic, pa brez strahu.

Hana Barak